Suradnja Zračne luke Mostar sa Srednjom prometnom školom Mostar

Danas su predstavnici Zračne luke Mostar Marko Đuzel - rukovoditelj sektora prometa i usluga u zračnom prometu, te Zoran Landeka ravnatelj Srednje prometne škole Mostar, održali radni sastanak.

Na sastanku je definirano obnavljanje suradnje na način da je potpisan memorandum o razumjevanju.

Cilj je ponovna aktivacija tehničke suradnje. Srednja prometna škola je ponovno pokrenula školovanje za smjer zrakoplovni prometnik.

Zračna luka Mostar će u tu svrhu pružiti mogućnost stručne prakse učenicima srednje prometne škole.

Kako bi se zanimanje još snažnije promoviralo, te potaklo na upise, dogovorena je i moguća stipendija za najbolje učenike. Upisi traju do sredine lipnja 2019 godine.

Nadamo se da će ovaj hvale vrijedan primjer suradnje dati pozitivne rezultate i u budućnosti iznjedriti što veći broj stručnih kadrova za Zračnu luku Mostar!