Na izletu u Boki Kotorskoj

Učenici prvih i drugih razreda sa svojim profesorima i ravnateljem su predivan proljetni dan u smiraj školske godine izletnički obogatili prirodnim i kulturnim ljepotama Boke Kotorske. Jednodnevni pohod ovom kraju zasigurno nije dovoljan kako bi svatko mogao primijetiti i zadržati u sjećanju ono što ga osobito privlači.
Herceg Novi sa svojim bezbrojnim osunčanim skalama, marinom, starim gradom i crkvom sv. Leopolda Bogdana Mandića, omiljenog sveca koji je u ovom gradu rođen prije 150 godina. Put nas dalje vodi do drevnoga pomorskoga grada Perasta, s brojnim i raskošnim crkvama i palačama odakle barkom odlazimo do otoka Gospe od Škrpjela. Tamo nas dočekuje naš domaćin don Srećko koji nam je kao upravitelj svetišta protumačio kulturnu i umjetničku vrijednost sadržaja barokne crkve, muzeja i likovne galerije. Kotor i katedrala sv. Tripuna na središnjem gradskom trgu spomenici su kulture već po svojoj trajnosti i blagu koje čuvaju među svojim zidinama. Tu smo se zadržali u molitvi i razgledavanju, a kasnije smo odvojili slobodno vrijeme za šetnju uskim kotorskim ulicama, kupanje za najhrabrije, uspinjanje uz gradske bedeme ili  jednostavno opuštanje u nekoj od mnogobrojnih taverni.