Međunarodni dan civilnog zrakoplovstva

U prigodi obilježavanja 7.prosinca, Međunarodnog dana civilnog zrakoplovstva, razred III.7 srednje prometne škole Mostar (smjer zrakoplovni prometnik) posjetio je kontrolni toranj (BHANSA) i Međunarodnu zračnu luku Mostar. Učenici su imali priliku upoznati se sa radom ARO ureda koji osigurava sve potrebne dokumente za planiranje leta te obavlja obradu i distribuciju plana leta, meteorološkog ureda zaduženog za praćenje vremenskih uvjeta na aerodromima i redovno objavljivanje podataka o vremenu, ureda za tehničku podršku zaduženog za održavanje opreme za rad. Svakako, najzanimljiviji dio bio je upoznavanje sa radom kontrolora leta. Nakon obilaska kontrolnog tornja, učenici su se upoznali sa radom službe prihvata i otpreme putnika i prtljage na zračnoj luci Mostar.

Učenici su iskoristili ovaj dan da se pobliže upoznaju sa budućim zanimanjima.