Dani kruha

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj školi obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Prvo mjesto osvojili su II.1 i I.1B, drugo III.1, IV.6 i IV.7 dok su treće mjesto zauzeli I.1A i IV.10

Dani kruha obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada. 16. listopada u spomen na godišnjicu osnivanja Organizacije za prehranu i poljoprivredu (FAO) slavi se Svjetski dan hrane. FAO je pri Ujedinjenim narodima osnovana 16.10.1945. godine, do sada djeluje u više od 130 zemalja u borbi protiv gladi i siromaštva u svijetu, zauzima se za podizanje svijesti o važnosti zdrave prehrane, ekološke proizvodnje te očuvanju biološke raznolikosti.

Datum kada se obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje povezan je sa Svjetskim danom hrane. Na žalost iz godine u godinu sve je više gladi u svijetu dok s druge strane ogromne su količine hrane koja se baci. U preko 150 zemalja svijeta organiziraju se brojne aktivnosti s ciljem očuvanja poljoprivredno-prehrambenog sustava, proizvodnje hrane, potrošnje te zdravstveno ispravne konzumacije hrane. Tih dana razmatraju se konkretni problemi koji se odnose na prehranu svjetskog stanovništva. Poseban apel stavlja se i na smanjivanje upotrebe pesticida u proizvodnji hrane i na zaštitu okoliša.

Pogledajte u galeriji kako je to izgledalo ove godine u nasoj skoli